Katalogas

Įjungti filtrai

  Dujiniai katilai

  Informacija

  Gamintojai

  Naujos prekės

  Dujiniai katilai

  Dujiniai šildymo katilai Jūsų namų jaukumui ir šilumai

  Dujiniai katilai dažniausiai naudojami individualiuose namuose, kur yra privestos gamtinės dujos. Tai ekologiškas kuras - naudojant dujas į atmosferą neišmetami kenksmingi degimo produktai, saugoma aplinka,  Taip pat Jums nereikia rūpintis kuro atsargomis, katilo priežiūra ar valymu. Galime teigti - Geriausi dujiniai katilai ,  nes jie  ypač patogūs kai katilinės plotas yra nedidelis, nes katilai yra kompaktiški – neužimantys daug vietos. Šie katilai veikia tyliai ir labai efektyviai išnaudoja energiją.

  Kaip tinkamai išsirinkti pigūs dujiniai katilai

  Jei turite galimybę naudoti gamtines dujas šalia savo namų ar kotedžo, belieka nuspręsti kokį katilą įsigyti už priimtiną kainą. Štai keli faktoriai, kurie gali įtakoti Jūsų apsisprendimą:
  •   Įmonė, kuri Jums parduos katilą turi turėti galimybes atlikti kokybišką garantinį ir pogarantinį remontą;
  •   Atsižvelkite į savo statomos patalpos dydį ir šilumos izoliaciją, šilto vandens ruošimo būtinybę, pageidaujamą kiekį. Tai nulems Jūsų katilo galingumą;
  •   Jei neturite dūmtraukio, teks rinktis turbo katilo variantą. Tokiu būdu degimo produktai pašalinami ir oras teikiamas specialiu dvigubu turbo vamzdžiu;
  •   Būsima katilo montavimo vieta - butui tinka pakabinami prie sienos, o jei turite katilinę - galite rinktis pakabinamą ar pastatomą katilą.
  •   Apgalvoti koks pageidaujamas šilto vandens kiekis - jei Jūsų poreikiai dideli, siūloma rinktis katilą su tūriniu boileriu;
  •   Jūsų įpročiai bei pageidavimai - kaip norite valdyti savo įrangą. Pavyzdžiui patalpos reguliatorius, ekviterminis reguliavimas naudojant lauko daviklį;
  •   Vienas iš svarbiausių punktų - kaina. Patogiausia rasti pageidaujamų dujiniu katilų internete. Taip Jūs sutaupysite ne tik įrangai, bet ir katilas gali būti transportuotas iki Jūsų namų, o norintiems prieš perkant apžiūrėti įrangą siūlome apsilankyti tiesiogiai Geras Katilas parduotuvėse;
  •      Dujinių katilų išpardavimas - jei seksite kainas interneto parduotuvėse arba tiesiog parduotuvėse, galite žymiai sutaupyti akcijiniame pardavimų laikotarpyje.
  Dažniausios dujinių katilų funkcijos Šiuolaikiniuose katiluose yra daug naujoviškų funkcijų, kurios padidina ekonomiškumą, komfortą, palengvina valdymą:
  •   Katilo tolyginė galingumo moduliacija - padidinamas ekonomiškumas ir sumažinamas BŠV temperatūros svyravimą
  •   Autodiagnostika - palengvina katilo eksploatavimą ir pagreitina remontą;
  •   Minkštas startas - garantuoja patikimą ir tylų pakuros uždegimą
  •   Katilo įsijungimų dažnumo ribojimas – neleidžia katilui užsikurti jei ką tik baigėsi degimo režimas,
  •      Siurblio eigos inercija - leidžia panaudoti likusią šilumą.
  Kaip matote  yra daug privalumų, leidžiančių tinkamai apšildyti mūsų būstus

  Siūlomi pirkti katilai dujiniai, pagaminti geriausių gamintojų

  Renkantis savo būstui tokią ilgaamžišką įrangą kaip katilas, būtina gerai viską apsvarstyti ir įvertinti gaminio kokybę. Vienas iš patikimų pasirinkimo būdų - pirkti dujinį katilą iš geriausiai pirkėjų ir pardavėjų vertinamo, patikimo gamintojo. Geras Katilas bendradarbiauja su kruopščiai patikrintas gamintojais. Tokiais kaip:
  •   Bosch- stambus vokiečių gamintojas, kurio produktai pasižymi išskirtine kokybe ir patikimumu.
  •   Viesman yra viena iš pirmaujančių šildymo įrangos srityje;
  •   Vaillant – vokietijos įmonė gaminanti aukšto efektyvumo ir ekonomiškumo šildymo įrangą;
  •   Wolf – tai įmonė, kurios visa produkcija konstruojama, gaminama ir surenkama Vokietijoje.
  •   Protherm - siūlo europietišką kokybę už prieinamą kaina;
  •     Rotex - siūlo efektingus ir ekonomiškus gaminius.
  •   Baxi – italų gamintojas, pasižymintis nebrangiais, bet patikimais ir ekonomiškais
  dujiniais šildymo katilais.

  Patikimas tiekėjas visai šalia Jūsų

  Geras Katilas yra surinkęs patikimą profesionalių parduotuvių darbuotojų komandą, kuri visada pasiruošusi Jums pagelbėti. Darbuotojai turi ne tik patirties įsigytos darbo vietoje, bet jie taip pat yra aktyvūs būtent šių katilų naudotojai savo būstuose. Dujiniai katilai kaina visai nenusileidžia kitiems ekonomiškiems šildymo įrenginiams. Todėl įsigijus šildymo katilą pas patikimą pardavėją, galėsite džiaugtis įsigyta šildymo įranga, patogiu ir paprastu naudojimu, o iškilus klausimams visada sulauksite profesionalios pagalbos. Pasikliaukite mumis ir mūsų darbuotojais.

  Dujiniai katilai Yra 100 prekės(-ių).

  Subkategorijos

  • Viessmann

   Dujiniai katilai Viessmann sušildys Jūsų būstą, bet tuo pačiu tausos Jus supančią aplinką

   “Viessmann Group” su daugiamete patirtimi pirmauja tarptautinėje rinkoje siūlydama buitines ir pramonines šildymo ir vėsinimo sistemas. Įmonė rūpinasi net tik parduodamų produktų ekonomiškumu, bet daug dėmesio skiria ekologijai – tai yra saugo mus bei mus supančią aplinką.

   Viessmann katilai šildymui naudoja įvairias energijos rūšis. Tokias kaip skystas bei kietas kuras, dujos, saulės energija, geoterminis šildymas. Kaip matote, jie ypač daug dėmesio skiria atsinaujinančiai šilumos energijai, galvodami apie mūsų sveikatą ir rūpindamiesi ateities kartomis. 

   Viessmann dujų katilai išsiskiria iš kitų šildymo įrangos gamintojų:

   • savo novatoriškumu - įmonė taiko pažangias šiuolaikines technologijas;

   • dizainu - padedančiu originaliai paslėpti katilą, kuriant jaukią namų atmosferą. Jie tampa vos pastebimi;

   • Kaina - kuri net viršija siūlomų produktų kokybę;

   • Naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos.

   Dujinis katilas Viessmann išskirtinis pasirinkimas net išrankiausiam pirkėjui

   Viessmann katilai kaina yra svarbus aspektas renkantis norimą šildymo sistemą savo namams. Šiuo klausimu gamintojas tikrai gerai padirbėjo, nes kaina pilnai atitinka kokybę. Jūs galite pažvelgti kokią puikią įrangą galite įsigyti. 

   Viessmann dujų katilai atrodo estetiškai, jų valdymas yra greitai perprantamas, taupiai naudojama energija. Juos lengva sumontuoti, o kur dar tokie privalumai kaip tylus veikimas, originalus šiuolaikiškas dizainas. Tokie katilai kompaktiškai tilps Jūsų pasirinkto namo arba buto erdvėje. Dėl aukščiausios kokybės medžiagų, kurios buvo panaudotos jų gamyboje, Jūs galėsite būti garantuoti, jog katilas tarnaus ilgai be jokių netikėtumų.

   Taip pat gamintojai siūlo sprendimus ir daugiabučių namų gyventojams.Tokiuose katiluose kaip Vitodens 100-W ir Vitodens 111-W numatyta speciali dūmų šalinimo sistema “turbo kaminas”. Gaminiai yra taupūs, originalaus dizaino, tylūs bei ilgaamžiai.

   Šildymo dujomis ypatumai

   Dujinis šildymas populiarėja ne dienomis, o tiesiog valandomis. Jei Jus rimtai sužavėjo Viessmann dujiniai katilai, turėtumėte žinoti kelis šio šildymo ypatumus:

   • Katilo galingumas - labai svarbu pasirinkti tinkamą galingumą, nes dažnai pirkėjai apsirinka galvodami, jog verta pirkti galingesnį katilą tam, kad turėtų galingumo rezervą nenumatytiems atvejams.Taip Jūs ne tik nieko nelaimėsite, bet ir sulauksite didesnių išlaidų už greitesnį detalių susidėvėjimą. Verta šiuo klausimu kreiptis į specialistus, kurie apskaičiuos namo šilumos nuostolius ir parinks tinkamos galios katilą;

   • Valdymo automatika - šiuolaikinės technologijos gali padėti Jums sutaupyti. Naudojantis automatine šildymo sistema patalpos visada bus šildomos ir nebus perteklinės šilumos. Katilo valdymo sistema pati stebi kambario bei lauko oro temperatūras ir pagal tai sprendžia kada ir kokio kiekio šilumos tuo paros metu Jums reikia. Pavyzdžiui dienos metu palaikys aukštesnę temperatūrą, o naktį - žemesnę. 

   • Šildymo būdo pasirinkimas - siūlomas grindinis šildymas arba pasinaudoti mums jau įprastais radiatoriais. Verta paminėti, jog grindiniam šildymui naudojamas vėsesnis vanduo, todėl sutaupoma šilumos energija. 

   • Efektyvumas - dujiniai kondensaciniai katilai yra taupesni ir efektyvesni už mums įprastus atmosferinius katilus. Jie išnaudoja išmetamų degimo produktų šilumos energiją ir ją perduoda šildomoms patalpoms.

   • Karštas vanduo - Viessmann dujiniai katilai šildo ne tik patalpas, bet taip pat paruošia karštą vandenį;

   • Techninės katilo savybės - dažniausiai katilai užima nedaug vietos, yra kompaktiškų matmenų. Gamintojas pasirūpino, kad katilai nebūtų aukšti ir juos būtų galima montuoti patalpose kur labai apribota vieta. Dujinius katilus lengva prijungti prie kitų namo sistemų;

   • Katilų techniniai reikalavimai - pageidautina įrengti katilą atskiroje patalpoje su langu. Jei norėsite įsirengti šildymą gamtinėmis dujomis - Jums teks pasirūpinti įrengimo techniniu projektu;

   • Priežiūra ir katilo keičiamos dalys - rinkdamiesi katilus būtina pasirinkti patikimą šildymo sistemą aptarnaujančią įmonę.Kaip rodo daugiametė patirtis, Lietuvoje įmonės, atstovaujančios Viessmann, yra pakankamai profesionalios ir operatyviai sprendžia jiems iškeltus klausimus, ar tai būtų katilo techninis aptarnavimas ruošiantis šildymo sezonui ar remonto darbai.

   Dujų įvedimas - turėkite omenyje, jog dujos individualiems namams ir kotedžams pradedamos tiekti tik pilnai sutvarkius techninę dokumentaciją ir įvykdžius joje iškeltas sąlygas. Dujų įvadą gali atlikti tik sertifikuotos įmonės.
  • Vaillant

   Vaillant katilai - tai europietiška kokybė Jūsų namų šilumai

   “Vaillant Group” yra žinoma net nuo 1874 metų ir išsiskiria vokiečiams būdinga kokybiška produkcija. Kompanija specializuojasi šildymo, aušinimo bei karšto vandens įrenginių gamyboje. Vaillant dujiniai katilai yra pritaikyti praktiškai bet kokiai gyvenamajai erdvei ir pasižymi aukščiausia kokybe, patikimumu bei produkcijos našumu.

   Vaillant dujų katilai būna kelių tipų. Verta juos aptarti detaliau, kad galėtumėte apsispręsti kokio preciziškai vokiečių pagaminto katilo reikėtų Jūsų namui arba butui.

   Dujiniai katilai Vaillant gali patenkinti visus Jūsų šilumos poreikius namuose

   Nesvarbu kokį būstą turite - ar tai erdvus namas, ar mažytis namukas, ar nedidelis butas. Vaillant dujinis katilas yra pritaikytas įvairioms erdvėms ir skirtingiems poreikiams.

   Vaillant dujinių katilų tipai:

   • Kombinuotas katilas su momentiniu vandens šildytuvu - labiau tinkamas namams su vienu vonios kambariu arba butams. Vanduo paruošiamas tik kai yra poreikis. Katilas prijungtas tiesiogiai prie vandentiekio, todėl nereikia vandens talpyklos. Kompaktiškas, nedidelis - puikiai tinka mažoms erdvėms. Atliekami du svarbiausi veiksmai - šildomas vanduo ir šildomos būsto patalpos;

   • Katilas su integruotu vandens šildytuvu – tai katilai, kurie karštą vandenį ruošia įmontuotame į katilą vandens šildytuve. Labiau tinkama didesniems būstams, turintiems ne vieną vonios kambarį bei didesnius karšto vandens poreikius. Šio tipo katiluose paprastai būna įmontuotas išsiplėtimo indas, kurio talpa priklauso nuo katilo galingumo ir vandens šildytuvo tūrio.

   • Katilai, prie kurių yra galimybė prijungti papildomą vandens šildytuvą. Jie – šildo vandenį, skirtą šildymo sistemai ir ruošia karštą vandenį atskirai prijungtame vandens šildytuve (boileryje). Vandens šildytuvas montuojamas toliau nuo katilo, patogioje vietoje. Tokioje sistemoje būtinai turi būti išsiplėtimo indas. Šio tipo katilai naudojami didesniuose būstuose, turinčiuose kelis vonios kambarius, kuriuose yra didelis karšto vandens poreikis. Sistemos pranašumas - iš karto gali pateikti didesnį karšto vandens kiekį.

   Vaillant katilai kaina atspindi jų siūlomų įrenginių kokybę. Pažvelkime į šio gamintojo  produktų privalumus:

   • Didžiausias efektyvumas siekia net 98%;

   • Katilų veikimo metu praktiškai nesusidaro suodžiai;

   • Jei palygintume su senos gamybos katilais, pastebėtume, jog energijos suvartojimas mažėja iki 30%;

   • Montavimas paprastas ir patogus, nereikalauja didelių investicijų;

   • Galima jungti į sistemas su kita atsinaujinančios energijos įranga - saulės kolektoriais, šilumos siurbliais ir t.t.;

   • Gali momentaliai ruošti karštą vandenį arba jį šildyti integruotuose ar papildomai prijungtuose vandens šildytuvuose.

   Tinkamo dujinio katilo parinkimas Jūsų namams

   Jei jau apsisprendėte pirkti dujų katilą, siūlytume įvertinti įvairius aspektus renkantis būtent Jums labiausiai tinkantį gaminį. Vaillant katilai pasižymi išskirtine kokybe. Gamintojas, rūpindamasis visų mūsų komfortu skirtingo tipo būstams ir skirtingiems žmonių poreikiams pagamino įvairiapusius dujinius katilus. Todėl siūlytume atsižvelgti į:

   • Katilo galingumą - nebūtina pirkti galingą katilą, jei iš tikrųjų suvartojate nedaug karšto vandens. Galingas katilas skaudžiai palies Jūsų kišenę, nes tokie katilai dirbs ne optimaliu režimu, dažnai įsijungs ir vėl išsijungs. O tai reiškia žymiai didesnes sąskaitas už elektros energiją.Tuo pačiu greičiau dėvisi katilo detalės ir mazgai, gali tekti dažniau kviesti meistrą įrangos aptarnavimui ar remontui.

   • Efektyvumas – panaudojama išmetamųjų degimo produktų šiluma. Dūmai ir kiti degimo produktai atvėsinami ir pašalinami į lauką žemos temperatūros.Gautas papildomas šilumos kiekis, naudojamas patalpoms šildyti;

   • Karštas vanduo - siūlytume įvertinti kiek Jūsų namuose yra arba kiek planuojate turėti vandens maišytuvų, kriauklių, dušo kabinų, vonių. Nuo to priklausys, kokio katilo Jums reikia, kad visi namo gyventojai, nevaržydami poreikių, tuo pačiu metu galėtų naudoti karštą vandenį;

   • Valdymas - naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis dabartiniai katilai turi patalpų šilumos reguliatorius ir lauko temperatūros daviklius. Taip įrenginys automatiškai apskaičiuoja kada ir kiek šilumos Jums reikia konkrečiu paros metu.

   • Įrangos techniniai reikalavimai - šiuolaikiniai Vaillant dujų katilai gali būti įvairių dydžių. Viskas priklauso nuo Jūsų poreikių bei gyvenamojo ploto. Nepamirškite, jog norint įsivesti šildymą su gamtinėmis dujomis Jums teks kreiptis į specialistus, nes reikia parengti dujų įvado projektinę dokumentaciją.

   • Remontas ir atsarginės detalės - labai svarbu, kad esant gedimui, netoli Jūsų būtų katilų servisas arba aptarnaujantis meistras galėtų greitai atvažiuoti pas Jus.

   Visada patariama, pasirinkus bet kokio modelio katilą kreiptis į sertifikuotus specialistus, kad įranga būtų sumontuota Jūsų namuose patikimai, saugiai ir greitai.

  • Bosch

   Bosch dujų katilai Jūsų namų šilumai ir komfortui

   Bosch kompanija išsiskiria iš kitų gamintojų savo ilgamete patirtimi, ji buvo įkurta net 1886 metais Štutgarte. Įmonė ypač daug dėmesio skiria inovacijoms ir socialinėms vertybėms. Todėl Bosch katilai gaminami pritaikant visas įmanomas technologines naujoves, bet tuo pačiu rūpinamasi ir mus supančia aplinka.

    Bosch dujinis katilas pagamintas tam, kad šildytų Jūsų patalpas ekologišku ir ekonomišku kuru - dujomis. Nesvarbu kokio dydžio namą turite arba planuojate statyti, ar net jei gyvenate daugiabutyje - šie katilai pritaikyti įvairioms erdvėms ir užtikrins šilumą namuose bei garantuos komfortą daugeliui metų. Gamintojas rūpinasi, jog įranga būtų ne tik efektyvi, bet ir ilgaamžė.

   Dujinis katilas Bosch  ir jo ypatybės

   Visi mes norime grįžti į jaukius ir šiltus namus. Išsimaudyti po sunkios dienos šiltoje vonioje arba palįsti po maloniai šiltu dušu. Bosch dujiniai katilai pasižymi aukšta kokybe ir esame beveik šimtu procentu užtikrinti, jog Jums nereikės skirti daug laiko priežiūrai ir aptarnavimui, o įrengta dujinio šildymo sistema tarnaus ne vieną dešimtmetį. Dujiniai katilai Bosch yra ilgaamžiai bei labai efektyviai išnaudoja ekologišką kurą. 

    Dažniausiai pasitaiko keli šio gamintojo dujinių katilų tipai:

   • Kondensaciniai katilai: jie gali būti derinami su saulės kolektorių sistemomis. Savaime suprantama, jog toks šildymas yra ekonomiškesnis. Šildymui panaudojama net išmetamųjų dujų šiluma;

   • Nekondensaciniai katilai jie dar vadinami atmosferiniais: šie katilai išsiskiria moderniu dizainu ir patogiais, kompaktiškai matmenimis. Tokią sistemą galima įsirengti net daugiabutyje, jei planuojate atlikti kapitalinį remontą;

   • Greitai sumontuojamos grupės: suteikiama galimybė šildymo katilą prijungti prie šildymo sistemos. Viskas paprasta ir lengvai sujungiama - belieka tik nuspręsti kur bus patalpintas katilas. 

   Kodėl verta rinktis dujinį katilą

   Bosch dujų katilai atrodo viliojančiai, bet nepasiduokite pirmam įspūdžiui. Aptarkime dujinių katilų ypatybes, kad žinotumėte ką perkate - tai ne katė maiše. 

   Būtina žinoti, jog renkantis katilą būtina atsižvelgti į šiuos veiksnius:

   • Naudingumo koeficientas – kurį įtakoja degiklis, šilumokaitis, valdiklis bei katilo tipas. Katilai gali būti atmosferiniai arba kondensaciniai;

   • Katilo galingumas - savaime suprantama, jog patariame, kad tikslius skaičiavimus atliktų profesionalai, tačiau skaičiuojant apytiksliai galima sakyti, jog 1 kW katilo galingumo paprastai apšildo maždaug 10 kvadratinių metrų Jūsų planuojamos patalpos;

   • Vieta - kaip jau supratote, jog katilai gali būti montuojami ant sienos arba pastatomi. Tokie Bosch katilai gaminami iš nerūdijančio plieno. Nerūdijančio plieno gaminiai yra pakankamai lengvi ir estetiški.

   • Ploto ir aukščio reikalavimai - mažo galingumo katilai, esantys iki 60 kW gali būti patalpinti net Jūsų virtuvėje, bet būtinos sąlygos - turi būti sumontuotas ventiliatorius ir patalpa būtinai turi turėti langą. O štai galingesni katilai turi būti montuojami atskiroje patalpoje su išėjimu į lauką. Tokios patalpos sienos bei lauko durys turėtų būti iš nedegių medžiagų ir patalpoje turėtų būti įrengtas langas. O štai, jei planuojate įrengti katilą, kurio galingumas viršija 150 kW - tektų jį įkurdinti pirmame aukšte, rūsyje arba visai atskiroje patalpoje. 

   • Degimo produktų šalinimas - šiuose katiluose galimos dvejopos degimo produktų šalinimo sistemos - su natūralia trauka arba priverstiniu dūmų išmetimu. Antrasis tipas veikia su ventiliatoriumi, kuris pašalina degimo metu susidariusius dūmus.

   • Vandens šildymas - šildymo talpa apskaičiuojama atsižvelgiant į žmonių kiekį ir jų poreikius.

   • Automatika - su šiuolaikinėmis technologijomis galima sutaupyti daug laiko ir labai komfortabiliai valdyti savo namų šildymo įrenginius;

   • Saugumas - katilo patalpose yra labai svarbus pastovus oro pratekėjimas. Jei degimo procesui pritrūks oro, dujos nepilnai sudegs ir yra tikimybė, kad patalpoje gali susidarysti mums visiems labai pavojingos smalkės.

    Jei susipažinę su šia informacija, turėsite dar klausimų arba nusprendėte pirkti ir Jūsų pasirinktas variantas  Bosch dujinis katilas - siūlome peržiūrėti puikius siūlomus katilus

  • Buderus
  • Junkers
   JUNKERS - tai vokiečių kompanija, kuri turi vardą prie sienos tvirtinamų katilų grupėje.Trys modelių linijos - Ceraclass, CeraclassSmart ir CeraclassExcellence galingumu iki 35 kW, užtikrina aukščiausio lygio komfortą, pradedant nuo vidutinio dydžio buto iki privataus namo. Šių grupių produktai pasižymi populiarumu Lietuvoje, dėl savo nedidelių gabaritų ir svorio bei didelio galingumo.
  • Wolf
  • Protherm
   PROTHERM - protherm katilai pradėti gaminti 1991 metais Slovakijoje. Tuo metu buvo įkurta nedidelė įmonė, kuri gamino elektrinius katilus. Tačiau jau 1994 metais pradėta gaminti pakabinami dujiniai katilai, vėliau, 2000 metais buvo iš esmės modernizuota gamykla, įsteigta moderni bandymų laboratorija. 2013 metais, po 19 metų sėkmingos ir produktyvios veiklos, „Protherm“ turi daugiau nei 43% Slovakijos dujinių katilų rinkos, eksportuoja produkciją į 24 pasaulio šalis Europoje ir Azijoje. „Prothem“ katilai pasižymi europietiška kokybe ir neaukštomis kainomis. Gamybos asortimentą sudaro 92 gaminiai: dujiniai, skysto kuro, elektriniai katilai, dujinės kolonėlės ir elektriniai konvektoriai.
  • Baxi
  • Sime
  • Rotex
   Rotex – Rotex kompanija įsikūrė 1973 metais. Įmonė tiekia efektyvius bei ekonomiškus gaminius centrinio šildymo, vandens bei saulės energijos srityse. Nuo 1996 metų Rotex išleido naują katilų seriją A1, kuri tapo viena iš geidžiamiausių klientų pasirinkimų. Kompanijos technologijos nuolatos tobulėja pagal klientų poreikius, taip užsitikrindama jų pasitikėjimą.
  puslapyje
  Rodoma 1 - 24 iš 100 dalykų
  Rodoma 1 - 24 iš 100 dalykų