PE vandentiekio vamzdis

Nauja

Vamzdžio diametras pasirenkamas

Smulkiau

0,75 €

Charakteristikos

PrekėPE vamzdis
GamintojasNifco Plast
Kilmės šalisLatvija
Maks. darbinis slėgisd20-PN16; d25-PN16; d32-PN16; d40-PN10; d50-PN10
Maksimalus sienelės stiprisPE100
Maksimali darbinė temperatūra90 °C
TipasGeriamam vandeniui
SpalvaJuoda su mėlyna juostele
DiametrasPasirenkamas

Apie prekę

PE vamzdžiai - tai lankstūs plastikiniai vamzdžiai, skirti vandentiekio sistemai! 

Polietileno (trumpinama PE) vamzdžiai gaminami iš kristalinio termoplastiko - polietileno. Jie skirti lauko ir vidaus aukšto slėgio vandens tiekimo sistemoms, dujotiekio sistemoms, taip pat apsaugant kabelius elektros ir ryšių tinkluose. Kalbant apie šiuos vamzdžius reikia pažymėti jų privalumus ir trūkumus, dėl ko jie tapo beveik nepakeičiami tiek individualių namų, tiek komercinių bei pramonės objektų vandens tiekimo sistemose.

Polietileno vamzdžių privalumai:

 • Viena iš svarbiausių savybių - tai atsparumas korozijai ir cheminių medžiagų poveikiui. Jie nepūva, nerūdija, jiems nereikia papildomos apsaugos eksploatuojant užkastus po žeme.
 • PE vamzdžiai pakankamai lankstūs, juos galima išlenkti - tai aktualu transportuojant, po to nesunkiai ištiesinami. Dėl šios savybės vamzdžiai nedidelių diametrų DN16 iki DN100 pakuojami ritėmis. Tokia pakavimo forma leidžia pakankamai didelį vamzdžių metražą susukti į sąlyginai nedidelio tūrio rites.
 • Taip pat vamzdžiai pasižymi nedideliu sienelių šiurkštumu, dėl ko atsirandančios trinties jėgos nėra didelės, taip pat nesusidaro sąlygų nuosėdų kaupimuisi ant vidinių vamzdžių sienelių. PE vamzdžių šiurkštumo koeficientas 0,01, o ketinių vamzdžių jis siekia 0,012.
 • Polietileno tankis yra pakankamai mažas 0,94-0,96 g/cm³, todėl šio tipo vamzdžiai pakankamai lengvi - paprastai transportuojami, nereikalauja specialaus transporto priemonių, taip pat montuojant ar klojant nereikia galingų darbo priemonių.
 • Vamzdžiai ilgaamžiai, jų eksploatacijos laikas skaičiuojamas 50 ir daugiau metų.
 • Šie vamzdžiai gali būti naudojami perdirbimui, kaip antrinė žaliava, tai labai aktualu šiuo metu, kai visi stengiamės saugoti ir tausoti mus supančią aplinką. 

PE vamzdžių trūkumai:

 • Atsparumas aukštoms temperatūroms. Vamzdžiai gali būti naudojami sistemose, kuriose skysčių temperatūros ne aukštesnės už +90°C.
 • Vamzdžiai mažai atsparūs ultravioletiniams spinduliams (UV).Šių vamzdžių savybės kinta, kitaip sakant, blogėja laikant juos tiesioginėje saulės šviesoje.
 • Vamzdžių didelis plėtimose koeficientas 0,15 mm/m°C, tuo metu kaip plieninių vamzdžių jis tik 0,018 mm/m°C, o ketinių 0,011 mm/m°C. Dėl šios priežasties dėl temperatūrinių svyravimų gali kisti vamzdžių ilgis.
 • Taip pat PE vamzdžiai mažai atsparūs ugniai.
 • Šie vamzdžiai negali būti sąlytyje su naftos produktais. 

Gamintojai visada ant PE vamzdžių sienelių užrašo vamzdžio technines charakteristikas. Visada ant vamzdžio bus nurodyta PN klasė, tai yra nurodytas slėgis barais, kurį atlaiko vamzdis. MRS - minimalus stipris, nurodantis kokie įtempimai gali atsirasti vamzdžio sienelėje nuo vandens slėgio. Žymėjimas PE100 PN16 reiškia, kad šio vamzdžio MRS 100 barų ir šis vamzdis atlaikys 16,0 barų slėgį. PE vamzdžiai dažniausiai gaminami juodos arba mėlynos spalvos, taip pat žymimi išilgai vamzdžio skirtingų spalvų juostelėmis. Mėlyna juostelė nusako, kad vamzdis skirtas geriamam šaltam vandeniui, geltona juostelė - kad vamzdis skirtas dujotiekiui. Jei vamzdis yra juodos spalvos, be jokios juostelės, tai jis skirtas techniniam vandeniui, negalima jo naudoti geriamo vandens sistemose.   

Atsiliepimai

Kol kas komentarų nėra

Parašyti atsiliepimą

PE vandentiekio vamzdis

PE vandentiekio vamzdis

Vamzdžio diametras pasirenkamas

Parašyti atsiliepimą

30 kitų prekių toje pačioje kategorijoje: